• Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych.

• Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka– w takiej atmosferze bawili się 10 lutego  2023r. uczniowie klas 1-3 naszej szkoły. Dzieci z dumą prezentowały bajeczne stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły w tańcach, zabawach i konkursach.

Bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było i w naszej szkole. Tego dnia  już od rana w klasach pojawiały się kolorowe postacie. Uczniowie przebrani byli za  bohaterów znanych bajek- nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich  postaci. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Wszyscy świetnie się bawili w rytm muzyki porywającej do tańca oraz brali udział w najróżniejszych konkursach. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z radością udały się na słodki poczęstunek. Ten dzień z pewnością dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń.

• "Skrzydlata ferajna"

• Dnia 2 lutego gościliśmy w naszej szkole pana Jakuba Bokisz ze swoją „Skrzydlatą Ferajną”.  Dzieci z klas: 2a, 2b, 2c,  3b i 3a miały okazję wziąć udział w zajęciach przyrodniczych z trzema sowami i wysłuchać pogadanki na temat gatunków sów występujących w Polsce, ich anatomii, sposobach odżywiania i trybie życia. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali o sowich zwyczajach, porównywali wielkości ptaków i ich pióra.  Miały także okazję pogłaskać sowy, które z panem Jakubem odwiedzają różne placówki oświatowe i zdrowotne, w których uczestniczą w zajęciach awiterapii.

Opracowała – Dorota Stępak