
Fundacja Art Projekt wraz z Gminą Nowogrodziec otrzymała dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego PLUS na realizację projektu edukacyjnego pt. „STREAM edukacja w Nowogrodźcu”.
Projekt skierowany jest do uczniów uczęszczających do Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu i zamieszkujących woj. Dolnośląskie. Celem projektu jest wzrost poziomu jakości edukacji oraz poprawa dostępności dla wszystkich uczniów z uwzględnieniem zróżnicowania ich potrzeb edukacyjnych i rozwojowych w szkole podstawowej w Nowogrodźcu, mierzoną wzrostem kompetencji kluczowych u minimum 176dz i 204ch poprzez rozszerzenie oferty placówki o zajęcia zwiększające szanse edukacyjne tj. realizowane w celu wyrównania deficytów oraz zajęcia prowadzące do wszechstronnego rozwoju dzieci i większych szans na rynku pracy oraz zajęcia służące rozwojowi szerokiego zestawu umiejętności i kompetencji dla 219 dziewczynek i 254 chłopców (w sumie 473 uczniów) oraz poprzez doposażenie 1 szkoły podstawowej w terminie od 02.09.2024 do 31.12.2026.
W rezultacie Szkoła Podstawowa w Nowogrodźcu będzie wykorzystywać nowoczesne, cyfrowe metody uczenia się oraz innowacyjne pomoce dydaktyczne dostosowane do wieku i stopnia rozwoju uczniów. Szkoła zostanie doposażona w nowoczesne i innowacyjne pomoce dydaktyczne dostosowane do wieku i stopnia rozwoju uczniów. Szkoła zostanie doposażona w nowoczesne i innowacyjne pomoce dydaktyczne dzięki czemu 473 uczniów (219 dziewczynek i 254 chłopców) będzie mogło zostać objęte wsparciem w zakresie umiejętności kluczowych, naukę kompetencji przyszłości w modelu STEAM/STREAM oraz w celu wyrównania deficytów.
W ramach projektu będą realizowane następujące zadania:
Zadanie 1. STREAM edukacja – warsztaty sztuki, kreacji i konstrukcji – pozwalają zintegrować preferowane przez STREAM obszary edukacyjne, wyrażać swoje pomysły i emocje poprzez różne formy artystyczne. Pozwalają eksperymentować z różnymi technikami, materiałami, rozwijając umiejętności wizualne, muzyczne, motoryczne i kinestetyczne.
Zadanie 2. STREAM edukacja – nauki ścisłe i przyrodnicze – zajęcia wspierające kompetencję kluczowe i kompetencję przyszłości z zakresu nauk ścisłych i przyrodniczych, przy wykorzystaniu najnowszych dostępnych metod i pomocy dydaktycznych.
Zadanie 3. Zajęcia wspierające – zajęcia wspierające, terapeutyczne, ukierunkowane na wyrównanie deficytów zgodnie z neurobiologicznymi uwarunkowaniami procesu uczenia się.
W rezultacie minimum 176 dziewczynek i 204 chłopców nabędzie kompetencję kluczowe.
Wartość projektu 1 799 400,00 zł. Dofinansowanie z Funduszy Europejskich projektu: 1 259 580,00 zł.
Zapraszamy do współpracy oraz udziału w projekcie!
