• Nasz profil

•

- miła, domowa atmosfera
            - zajęcia dodatkowe
            - dbałość o prawidłowy rozwój uczniów
            - bezpieczeństwo, opieka, troska
            - edukacja proekologiczna
            - aktywne formy pracy
            - poszanowanie praw ucznia i dziecka
            - szkoła bez przemocy

• O nas

•

Nasza szkoła mieści się w nowoczesnym, pięknym budynku. Uroczystego otwarcia budynku dokonano w 2002 roku. Jesteśmy jedyną szkołą podstawową na terenie miasta. Chlubimy się bogatym dorobkiem i pięknymi tradycjami. Fakt ten nie tylko wyróżnia, ale także stanowi pewien rodzaj zobowiązania do wzbogacania i pomnażania osiągnięć.

Cele i zadania szkoły w zakresie nauczania, wychowania i funkcji opiekuńczych  określa statutOprócz tych trzech funkcji w szkole preferujemy formy pracy z uczniami szczególnie uzdolnionymi oraz uczniami wymagającymi szczególnej opieki poprzez szeroką gamę zajęć dydaktyczno–wychowawczych.

Program szkoły sukcesywnie jest poszerzany o zajęcia pozalekcyjne (koła zainteresowań, konkursy, imprezy, realizację projektów związanych z szeroko pojętą działalnością edukacyjną, wynikającą z założeń reformy oświaty). Praca naszej szkoły oparta jest na programie wypracowanym przez podstawowe podmioty funkcjonujące w szkole: dyrektora szkoły, radę pedagogiczną, samorząd uczniowski i Radę Rodziców.

Roczne plany pracy wynikają z głównych założeń „Programu rozwoju szkoły" i podlegają ewaluacji w celu ich doskonalenia  i przystosowania do aktualnych potrzeb, szczególnie do podnoszenia jakości pracy szkoły. Służą oczekiwaniom społeczności uczniowskiej i rodziców oraz doskonaleniu zawodowemu nauczycieli.

Zadania szkoły to wspomaganie rozwoju osobowości ucznia, kierowanie jego wielostronnym rozwojem, pomoc w przezwyciężaniu pewnych trudności, uczenie radzenia sobie w trudnych sytuacjach życiowych z wykorzystaniem wykształconych umiejętności, profilaktyka. Mocną stroną naszej szkoły jest praca z uczniami zdolnymi, rozwijanie talentów, tj. wysoki poziom dydaktyczny szkoły (wyniki testów, konkursów i zawodów). Ponadto uczniowie biorą czynny udział w imprezach gminnych i powiatowych z udziałem władz samorządowych.

• Jesteśmy szkołą...

• promującą ogólnie przyjęty system wartości, zapewniającą równość szans
          • pomagającą uczniom w pełnym rozwoju ich talentów
          • prowadzącą szeroki zakres działań lekcyjnych i pozalekcyjnych