• Aktualności

      • ZBIÓRKA KARMY DLA ZWIERZĄT ZE SCHRONISKA W PRZYLASKU

      • W naszej szkole zorganizowana została zbiórka karmy dla podopiecznych  Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Przylasku . Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce karmy. Organizatorami akcji były panie  Jadwiga Zborowska i Marta Cydzik. Uczniowie klasy 2b propagowali akcję przygotowując i rozwieszając ogłoszenia, by każdy mógł się z nią zapoznać. Cieszymy się, że tak wielu uczniów odpowiedziało na nasz apel i wzięło udział w naszej akcji. Los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny naszej społeczności szkolnej.  Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za włączenie się w zorganizowaną akcję charytatywną. Dzielenie się tym co mamy – to dobry nawyk!


       „Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy go nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies... Pocałuje rękę, która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą, on pozostanie” (George G. Vest)

       Marta Cydzik

      • Wycieczka na sportowo Wild Jump Park Trampolin w Jeleniej Górze

      • Dnia 29.04.2022 r. uczniowie klas Ia i Ib wzięli udział we wspaniałej wycieczce do Parku Trampolin w Jeleniej Górze. Celem wycieczki była integracja zespołów klasowych oraz  rozwój koordynacji ruchowej, sprawności całego ciała poprzez pokonywanie torów przeszkód pod kierunkiem trenerki. Wycieczka zrealizowana była w ramach działań wychowawczo-profilaktycznych. Uczniowie rozwijali sprawność fizyczną, skacząc na trampolinach o różnych wielkościach. Z radością pokonywali przeszkody w basenach z gąbkami. Z trudem wspinali się po linach. Współpracowali podczas gier interaktywnych skorelowanych z ruchem ciała. Grali w mini piłkę koszykową. Próbowali utrzymać się na wąskich przeszkodach z przyborem. Wszystkie wykonywane ćwiczenia fizyczne były nie lada wyzwaniem W Parku Trampolin dzieci dokonywali samodzielnych obliczeń pieniężnych podczas zakupów skarpetek antypoślizgowych, napojów. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do domów. Serdecznie dziękujemy rodzicom za wyrażenie zgody na uczestnictwo w wycieczce.

       Z niecierpliwością czekamy na kolejną przygodę. Najwspanialsze chwile uwieczniliśmy na zdjęciach.

                                                                                             Jadwiga Zborowska

                                                                                               Ewa Izydorczyk

      • Spotkanie z Marynarzem

      •     W dniu 6 maja 2022r. klasa Ib gościła Pana Oskara Bartnickiego-marynarza- oficera mechanika statku towarowego. Pan Oskar, jest tatą uczennicy Marysi w tejże klasie. Gość opowiedział dzieciom o ciężkiej pracy marynarza. Wyświetlił prezentację, z której dowiedzieli się, jak wygląda  wnętrze statku, oraz co znajduje się na pokładzie. Opowiedział ciekawostki o zwierzętach morskich i pokazał ich zdjęcia. Zainteresował uczniów opowieściami o morskich przygodach oraz filmami i zdjęciami z podróży po Morzach i Oceanach Świata. Pan Marynarz odpowiedział na wszystkie pytania dzieci, wzbogacił ich wiedzę o świecie i rozwiał wątpliwości.  Wykonał doświadczenie i wyjaśnił, dlaczego statek nie tonie, mając na pokładzie ciężki ładunek. Opowiadając wskazywał na mapie Kontynentów ciekawe miejsca podróży. Doradzał dzieciom, aby pilnie się uczyły języka angielskiego, matematyki, geografii, gdyż wiedza z zakresu tych nauk, jest niezbędna w pracy marynarza i nie tylko.

           Na koniec dzieci wręczyły Panu Oskarowi upominek- Podziękowanie, który wspólnie wykonały.

        Serdecznie dziękujemy panu Marynarzowi. Chwile ze spotkania pozostaną z nami na zdjęciach.

                                                                                                                               

        Jadwiga Zborowska

      • Dzień w piżamach w naszej szkole

      • 29 kwietnia 2022 r.

       Uczniowie szkoły podstawowej w Nowogrodźcu spędzili ostatni piątek kwietnia w niecodziennej, przemiłej atmosferze. Powodem tej radości i uśmiechu na twarzy był zorganizowany przez Samorząd Uczniowski „Dzień w piżamie”. Każdy uczeń, który miał ochotę i ten młodszy i ten starszy mogł w tym dniu chodzić po szkole w milutkiej, wygodnej piżamce.  Na korytarzach można było zobaczyć szeroką gamę kreacji. Były dzieci w kombinezonach piżamowych.: tygrysy, misie, świnki, smoki i różne postaci z krainy bajek. Inni przyszli w mięciutkich kapciach i cieplutkich szlafroczkach. Wśród uczniów na szkolnych ławkach można było spotkać ulubione podusie, przytulanki i kocyki. W szkole zrobiło się bardzo kolorowo.

        

       Organizator: SU

      • Dzień Ziemi 2022

      • Jak co roku obchodzimy "Dzień Ziemi" w naszej szkole. W piątek 22 kwietnia 2022 r. odbył się happening pod hasłem „ ZAINWESTUJ W NASZĄ PLANETĘ”. Uczniowie pod asystą Straży Pożarnej w Nowogrodźcu przeszli ulicami miasta, skandując hasła przyrodnicze i trzymając w rękach plakaty przedstawiające zmiany klimatyczne. Podczas happeningu uczniowie udali się pod Urząd Miasta, gdzie wręczyli Panu Burmistrzowi Robertowi Relichowi „List  do Mieszkańców Gminy Nowogrodziec” oraz część plakatów. Pan Burmistrz podziękował uczniom i nauczycielom za przeprowadzenie akcji oraz zaproponował włączenie się Miasta we wspólne działania na rzecz ochrony środowiska. Na koniec uczniom wręczono upominek i skandując hasła wróciliśmy na lekcje do szkoły.

       W tym roku wiele dowiedzieliśmy się na zajęciach i warsztatach o globalnym ociepleniu. Klimat ociepla się. Podwyższenie temperatury może być katastrofalne w skutkach. Pozyskana wiedza przyczyni się do zmian naszych przyzwyczajeń, mających szkodliwy wpływ na klimat.

       Wiemy już, jak można pomóc naszej planecie, naszemu klimatowi, który teraz jest w potrzebie. Dlatego podejmujemy wiele potrzebnych akcji.

                                Koordynatorzy: Izabela Gumiela – Konarska, Joanna Świder

        

        

       Szanowni Mieszkańcy Gminy Nowogrodziec

        

       My, Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego

       w Nowogrodźcu prosimy  o aktywne zaangażowanie się,  wspólnie

       z nami, w działania na rzecz ochrony Naszej Planety.

       Razem możemy DUŻO! Każdy z nas może chronić Ziemię.

       Ogromna ingerencja i ekspansja człowieka w środowisku naturalnym prowadzi do wielu negatywnych konsekwencji, w tym między innymi ocieplenia klimatu. W związku z tym, że jest to proces powolny i długotrwały, ludzie odczuwając drastyczne skutki globalnego ocieplenia nie utożsamiają ich z własną działalnością. Biorąc pod uwagę fakt, że prawie każda nasza czynność zwiększa pulę gazów cieplarnianych, powinniśmy podjąć działania zmniejszające wielkość emisji. Każdy z nas może chronić klimat !

        

        Sadźmy drzewa!

       Oszczędzajmy papier!

       Ograniczmy powstawanie odpadów i odpowiednio postępujmy z odpadami!

        Świadomie róbmy zakupy!

        Oszczędzajmy wodę!

        Wybierajmy transport przyjazny środowisku!

        Oszczędzajmy energię elektryczną w domu i w pracy!

        

       Nie podgrzewajmy atmosfery!

        

       Uczniowie Szkoły Podstawowej

       Im. Bolesława Chrobrego

       w Nowogrodźcu

      • Dzień bez plecaka

      •    W dniu 1 kwietnia 2022 r. z okazji dnia Prima Aprilis nasz Samorząd Szkolny  zorganizował dla chętnych uczniów klas 4- 8 dzień bez plecaka. W ten dzień nasza młodzież  z wielką radością przyszła do szkoły. Był to czas inny od wszystkich bo szkolne plecaki zostały zamienione na cokolwiek innego. Bez żadnych ograniczeń. Liczyła się inicjatywa, inwencja twórcza, wyobraźnia, kreatywność i pomysłowość dzieci.

          I tak na korytarzu szkolnym było można spotkać uczniów noszących podręczniki  w koszach na śmieci, koszach sklepowych, wiaderkach,  garnkach, skrzynkach na narzędzia, walizkach podróżnych i wózkach dla dzieci. Pojawiły się futerały na gitarę, na sprzęt do wędkowania, klatki dla zwierząt czy nawet mikrofala i lodówka przenośna. Bardziej zmotoryzowani zapakowali książki na deskorolki, sanki, dziecięcy motorek,  taczkę  a nawet samą oponę i znak drogowy.

          Dzień bez plecaka bardzo przypadł naszym dzieciom do gustu. Prawie cała szkoła zamieniła się w „pchli targ” na którym można było znaleźć najróżniejsze przedmioty. Było wesoło, zabawnie i niecodziennie.

          Dziękujemy za zaangażowanie w akcję i za to, że nas tak pozytywnie zaskoczyliście swoimi pomysłami.

        

       Organizator Ewa Caban

       wraz z grupą Samorządu Uczniowskiego.

        

      • WITAMY WIOSNĘ

      • Pierwszy Dzień Wiosny jest wesołym dniem, wyczekiwanym przez wszystkie dzieci. Wszyscy już byliśmy stęsknieni słonka, ciepłego wiatru i śpiewu skowronkówW naszej szkole w klasach I-III radośnie pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy wiosnę.  Aby podkreślić charakter tego dnia, uczniowie przyszli do szkoły ubrani na kolorowo. Dzieci z każdej klasy zaprezentowały programy artystyczne, przy których wspólnie się bawiliśmy. Korzystając z ładnej pogody, niektóre klasy wybrały się na spacer w pobliże szkoły, aby poszukać kwitnących forsycji, przebiśniegów i krokusów. Jesteśmy pewni, że nasze starania sprawiły, że wiosna zawita do nas na dobre!

       Dorota Stępak

      • Szkolny Konkurs Recytatorski

      • W dniu 7 kwietnia 2022 r. w naszej szkole odbył się  Szkolny Konkurs Recytatorski. Celem konkursu było: rozwijanie zdolności recytatorskich, zainteresowanie uczniów poezją, prezentacja umiejętności uczniów, propagowanie poezji twórców literatury dziecięcej, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

       W konkursie wzięli udział uczniowie z klas I-III wytypowani w eliminacjach klasowych.

       Po wysłuchaniu wszystkich uczestników komisja przyznała następujące miejsca i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach wiekowych :

       KLASY  I :

       I m. - Sara Kapusta kl. I c

       II m. - Marika Niedzielska  kl. I b

       III m. - Karolina Walczak  kl.I a

       wyróżnienie : Aleksandra Zakrzewska kl. I b

       KLASY II :

       II m. - Wiktoria Sobolewska kl.II c

       III m. - Tomasz Ludziak kl. II b

                    Adam Rupacz kl.II c

       wyróżnienie: Lena Wołoszyn kl. II c

       KLASY III:

       Im. - Marlena Orawiec kl.III b

       II m. - Filip Bober  kl.III a

       III m. - Bartłomiej Szewczyk kl. III c

       wyróżnienia : Adrian Bober kl. III a

                             Kalina Kleszczyńska           

                                                                                      Gratulujemy!

       Renata Szajwaj

      • Konkurs Plastyczny p.t. "Wesołego Alleluja"

      •    W dniach 16.03.2022r. – 04.04.2022r. w Szkole Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu został przeprowadzony etap szkolny X Międzynarodowego konkursu plastycznego pt. „Wesołego Alleluja”.

          Do konkursu przystąpiło 47 uczniów, którzy wykonali przepiękne kartki świąteczne.W swoich pracach wykazali się niezwykłą pomysłowością. Do stworzenia kartek użyto wielu rozmaitych materiałów oraz wykorzystano wiele ciekawych technik.

       Komisja konkursowa wyłoniła 10 laureatów w dwóch kategoriach wiekowych.

       W klasach I- III zwycięzcami zostali:

       1. Zuzanna Kurek, kl.1c

       2. Julia Dereniowska, kl.1a

       3. Wiktoria Sobolewska, kl.2c

       4. Hubert Kołodziej, kl.2c

       5. Adam Rupacz, kl.2c

       6. Gabriela Januszewicz, kl.1a

       7. Julia Stafińska, kl.1b

       8. Jakub Malewski, kl.1b

       9. Sara Kapusta, kl.1c

       W kategorii wiekowej klas IV – VIII  zwycięzcą została:

       1. Emilia Szewczak – Świrska, kl.7a.

       Opiekunem konkursu była pani Magdalena Kalisz.

       Prace wyżej wymienionych osób zostały przekazane do dalszego  międzynarodowego etapu.

       Zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów, natomiast wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałe prace i zaangażowanie!

        

                                                                                                                 Magdalena Kalisz

       .

      • Śladami kampanii napoleońskiej w Bolesławcu

      •       1 kwietnia 2022r. klasy VIa i  VIb  wyruszyły na wycieczkę do Bolesławca śladami kampanii napoleońskiej.  W Muzeum Ceramiki szóstoklasiści przenieśli  się w czasie do początku XIX wieku, kiedy Dolny Śląsk i Europa były objęte wojnami napoleońskimi.

       W muzeum na wystawie czasowej można było poznać realia życia obozowego, uzbrojenie i umundurowanie żołnierzy armii napoleońskiej, na przykładzie munduru polskiego żołnierza Księstwa Warszawskiego.  Uczniowie nauczyli się obsługi armaty, a dzięki laserowym rozwiązaniom, mogli sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie. Szóstoklasiści byli także widzami efektownego pokazu multimedialnego, wykorzystującego m.in. technologię videomappingu.

       W Punkcie Informacji Turystycznej w bolesławieckim Rynku uczniowie uczestniczyli w warsztatach plastycznych o tematyce wielkanocnej. Głównym zadaniem było wykonanie wielkanocnego papierowego zająca.

           Wycieczka umożliwiła uczniom zintegrowanie się oraz kształtowanie zainteresowań historycznych, rozwijanie umiejętności manualnych. Była niecodzienną lekcją historii, tym bardziej że związaną z dziejami naszego regionu.

                                                                                                                                                              Sylwia Parada

        

      • XVI Wiosenny Piknik Edukacyjny

      •   Dnia  29 marca 2022 r. w Szkole Podstawowej w Nowogrodźcu odbył się XVI Wiosenny Piknik Edukacyjny. Jest to cykliczny projekt z zakresu orientacji zawodowej, który na trwale zapisał się w kalendarz roku szkolnego. Z powodu pandemii przez ostatnie dwa lata nie mógł być realizowany.

          W tym dniu uczniowie klas ósmych,  przyszli absolwenci, mieli okazję zapoznać się  z ofertą edukacyjną dziewięciu szkół ponadpodstawowych z powiatu bolesławieckiego, lubańskiego i lwóweckiego. Szkoły według ustalonego wcześniej harmonogramu przekazywały w postaci prezentacji multimedialnych najistotniejsze informacje dotyczące  kierunków kształcenia, zaplecza, dodatkowych zajęć, zdawalności na maturach, osiągnięć w zawodach sportowych i konkursach.

        Na bardziej szczegółowe pytania dotyczące szkoły można było otrzymać odpowiedzi w punktach informacyjnych. Tam również można było otrzymać foldery informacyjne, porozmawiać zarówno z nauczycielami jak i uczniami - absolwentami naszej szkoły oraz spróbować potraw przygotowanych przez uczniów klas gastronomicznych.

       Taka forma przekazu informacji cieszy się corocznie dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Mają oni okazję także obejrzeć prezentowane stoiska szkół.

       Harmonogram prezentacji szkół przedstawiał się następująco:

       1.Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych

       im. H. Sucharskiego w Bolesławcu.

       2. Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu

       3.Zespół Szkół Elektronicznych

       im. Ignacego Domeyki w Bolesławcu

       4.Zespół Szkół Handlowych i Usługowych

       im. Jana Kochanowskiego w Bolesławcu

       5.Zespół Szkół Ekonomiczno – Technicznych

       im. Kombatantów Ziemi Lwóweckiej w Rakowicach Wielkich

       6.Zespół Szkół Mechanicznych

       im. Ludwika Waryńskiego w Bolesławcu

       7.II Liceum Ogólnokształcące

       im. Janusza Korczaka w Bolesławcu

       8.Zespół Szkół  Zawodowych i Ogólnokształcących

       im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu

       9.Dolnośląski Zespół Szkół w Biedrzychowicach

           Wielkie podziękowania dla uczennic klas VII Wiktorii Bujak, Zuzanny Widuch i Emilii Tkacz za pomoc w przygotowaniu kawiarenki dla zaproszonych gości oraz dla Rady Rodziców za dofinansowanie tego projektu.

        

                                                                         Koordynator

                                                                       Joanna Czerniawska

                  

      • Wizyta przedszkolaków w bibliotece szkolnej

      • Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzenie zainteresowań czytelniczych.

         W dniach 11-14 marca przedszkolaki odwiedziły bibliotekę szkolną. Dzieci zwiedziły bibliotekę. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się książkom znajdującym się na półkach, a szczególnie książkom dla dzieci. Bardzo spodobały się im kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Dzieci zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się jak należy dbać o książki. Wysłuchały z uwagą bajki pt. „ Straszne skutki oglądania telewizji”. Chętnie odpowiadały na zadawane pytania dotyczące treści książki.

           Spotkanie odbyło się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla wielu przedszkolaków była to pierwsza wizyta w bibliotece, ale zapewnie nie ostatnia. Dzieci obiecały, że niedługo znów ją odwiedzą.

      • Tę książkę przeczytaj koniecznie…

      •    Pod takim hasłem przebiegał tegoroczny XI Ogólnopolski Konkurs Literacki na Najpiękniejszy List  Napisany Odręcznie. Tematyka trafnie wpisała się w projekt czytelniczy pod hasłem „Czytanie jest modne!” Nasi uczniowie uczestniczą w nim chętnie, zajmując zaszczytne miejsca bądź  wyróżnienia. Rywalizacja przebiegała w kilku kategoriach wiekowych.  Warto podkreślić, że kryteria oceny prac dotyczyły zawartości merytorycznej oraz bardzo wysoko była oceniana kaligrafia. Najważniejszy cel  konkursu to zachowanie pięknej sztuki pisania tradycyjnych listów. Zachęcamy wszystkich do pracy nad kształtem liter, bo przecież jak cię widzą , tak cię piszą!

       GRATULACJE DLA WYRÓŻNIONYCH!

       Julia Jamróz kl.7d

       Malwina Hołyna kl.7a

       Aleksandra Kowalik kl.7a

                                                                            Oprac. Małgorzata Jakubowska

      • Szkolny Konkurs Pięknego Czytania 2022

      • 17 stycznia 2022r. odbył się w naszej szkole Konkurs Pięknego Czytania dla klas 2 i 3 Szkoły Podstawowej. Uroczyście o godzinie 8.30 rozpoczęły go Pani Dyrektor Urszula Krzywdzińska-Troszczak i Pani Wicedyrektor Krystyna Kędzia, zachęcając dzieci do wspaniałego zaprezentowania swoich umiejętności.

       Głównymi celami  konkursu były przede wszystkim promocja czytelnictwa oraz budzenie zainteresowania wartościową literaturą dziecięcą.

       Wzięli w nim udział uczniowie wytypowani przez wychowawców. Teksty do głośnego czytania zostały przygotowane z myślą o wieku uczestników i do niego dostosowane.

       Przedstawiciele klas świetnie się zaprezentowali. Z przyjemnością słuchało się fragmentów prozy. Jury, w składzie p.Renata Turbak, p.Urszula Rygulska, po ciężkich naradach, nagrodziło najlepszych w 2 kategoriach: klas drugich oraz klas trzecich.

       Dziękujemy wszystkim dzieciom za wielkie zaangażowanie.

       Gratulujemy!

        

       Nagrodzeni:

       Klasy II:

        I miejsce- Adam Rupacz

       II miejsce- Julia Przychodzka

       III miejsce- Artur Szewczyk

        

       Klasy III:

       I miejsce- Blanka Góra

       II miejsce- Hubert Wójtowicz

       III miejsce- Alan Fila

        

       Konkurs zorganizowały:

       Anita Bryk

       Marta Cydzik

       Beata Radecki

       Sprawozdanie przygotowała:

       Marta Cydzik

      • "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci"

      •  

       Drodzy uczniowie i rodzice !!!

       Nasza szkoła przystąpiła do projektu  “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.
       Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

       W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma   bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

       Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły. 

       ,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’

       Termin Akcji:           28.02 – 16.03.2022 r.

       Miejsce Akcji:         SZKOŁA PODSTAWOWA W NOWOGRODŹCU

       Operatorem Akcji jest Green Office Ecologic Spółka z o.o. 

       Siedziba Spółki - Warszawa 00-074, ul. Trębacka 4

       Kontakt telefoniczny: 669-482-511 ;  83 341 75 94 wew. 23;  w godz. 8:00 - 16:00

       e-mail: eko.szkoly@greenoffice.co / www.dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl

        

       ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP

       NIE ODBIERAMY TONERÓW  I ŚWIETLÓWEK

        

       Partnerzy akcji:

      • Pomoc dla mieszkańców Ukrainy

      •              


       Organizujemy zbiórkę na pomoc dla mieszkańców Ukrainy


       Prosimy o dostarczanie poszczególnych rzeczy oraz żywności :

       - koce, koce termiczne, śpiwory, maty do spania z pokryciem foliowym, karimaty

       - środki pielęgnacyjne i higieniczne, środki myjące do ciała, szampony, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, szczotki do włosów,

       - podpaski, pieluchy dziecięce tzw. pampersy, chusteczki nawilżane, ręczniki papierowe, papier toaletowy, ręczniki kąpielowe małe i duże, mleko w proszku, gotowe dania dla dzieci w słoiczkach ( z długą datą przydatności),

       - woda, produkty żywnościowe nadające się do szybkiego przygotowania ( np. zupki chińskie), batony energetyczne, żywność puszkowana ( pasztety, mielonki itp.) makarony, kasze, płatki błyskawiczne, ryż oraz produkty z długą datą ważności,

       - latarki z bateriami,

       - środki medyczne : bandaże, plastry, gazy, leki odkażające, leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, krople na podrażnione oczy, syropy przeciwkaszlowe, syropy przeciwgorączkowe i przeciwbólowe dla dzieci,  leki na infekcję dróg moczowych,


       Punkt zbiórki :

       Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu

       dyżurki budynek A i B w godzinach 7.30 - 17.00

       ​​​​​​​

                                                

      • SUKCES ZESPOŁU AKORD w XXVIII MIĘDZYNARODOWYM FESTIWALU KOLĘD I PASTORAŁEK

      • Sezon kolędowy dobiega końca, a nasz zespół Akord ciągle ma się czym pochwalić. Tym razem wynikami, które opublikowano 16 stycznia 2022 roku największego Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Księdza Kazimierza Szwarlika w Będzinie. Pierwszy etap – rejonowy odbył się w Nowej Soli. Komisja wyłoniła zespół Akord do etapu finałowego w Będzinie.

       Festiwal rozpoczął się koncertem inauguracyjnym 10 stycznia 2022r. w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Przesłuchania finałowe trwały od czwartku do soboty.

       Jury w składzie:

       Przewodnicząca: prof. dr hab. Agnieszka Franków-Żelazny – Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie.
       Członkowie: dr hab. Teresa Krasowska, prof. Instytutu Muzyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie,

       prof. dr hab. Ewa Biegas – Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
       dr hab. ks. Paweł Sobierajski, prof. AM – Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach doceniło
       AKORD ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu. Nasz zespół zdobył III miejsce.                               

       Z radością informujemy , że zespół w kategorii :  dziecięce zespoły wokalne „Akord”został uhonorowany nagrodą ufundowaną przez Zarząd Elektrociepłowni BĘDZIN Sp. z o.o.

                        

       Skład zespołu:

       Zofia Orawiec

       Aleksandra Kowalik                                                                                                                              

       Malwina Hołyna                                                                                                                                   

       Julia Dzioba                                                                                                                                   

       Sabina Stypczyc                                                                                                                         

       Dominik Dzioba                                                                         

       Gratulujemy zespołowi!!!

                                                                                             Opiekun: Renata Dziuba

      • AKORD ZWYCIĘZCĄ XII OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU KOLĘD I PASTORAŁEK „KOLĘDUJMY , MAŁEMU”

      • 14 stycznia 2022r. w Centrum Kreatywności Talent we Wrocławiu odbyła się Gala Finałowa XII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Kolędujmy Małemu”. Pierwszy etap konkursu odbył się w formie on-line. Na podstawie 200 przesłanych prezentacji, komisja wyłoniła zespół AKORD do udziału w gali finałowej.           

       Spośród finalistów  Jury przyznało tytuł Laureata I, II i III miejsca w kategoriach wiekowych „Soliści” i „Zespoły”. Z radością informujemy, ze zespół AKORD ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu zdobył  I miejsce . Za zwycięstwo zespół otrzymał statuetkę, dyplom i oryginalny instrument perkusyjny.

       Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Pana Jarosława Delewskiego- Dyrektora Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia.

       Występy uczestników oraz fotorelacje są dostępne na stronie CK Talent.

       Skład zespołu:

       Zofia Orawiec

       Aleksandra Kowalik                                                                                                                              

       Malwina Hołyna                                                                                                                                   

       Julia Dzioba                                                                                                                                   

       Sabina Stypczyc                                                                                                                         

       Dominik Dzioba                                                                         

        

                                                    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

                                                                 Opiekun : Renata Dziuba            

      • XIX Powiatowy Turniej Ortograficzny

      • XIX  POWIATOWY  TURNIEJ ORTOGRAFICZNY

       Mój Dolny Śląsk - poznajemy jego tajemnice

       ,,Najpiękniejsze miejsca powiatu bolesławieckiego”.

       14 grudnia  2021  r. w   naszej   szkole   odbył się  XIX Powiatowy Turniej Ortograficzny  kl. II - III szkoły podstawowej – etap szkolny.  Wzięło w nim udział 16 uczniów.

       Cele konkursu:

       -poszerzenie wiedzy o treści spoza podstawy programowej,

       -podniesienie kompetencji ortograficznych uczniów,

       -rozwijanie zainteresowań polonistycznych, wspieranie uzdolnień uczniów,

       -wzbudzanie tendencji do stałego zwiększania zasobu wiedzy, do poznawania świata,

       -dokładność, samodzielność, systematyczność i wytrwałość w wykonywaniu pracy,

       -wzbudzanie pozytywnych ambicji,

       -integrowanie środowiska szkolnego,

       -doskonalenie umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w praktyce,

       -umiejętność rywalizacji i skutecznego prezentowania swojej wiedzy.

       Na szczeblu szkolnym najlepsze miejsca  zajęli

       1 miejsce- Marcel  Herliczka  kl. III b

       2 miejsce – Wojciech Stypczyc kl. III c

       3 miejsce- Oskar Pocica kl. III c

       Do etapu powiatowego zakwalifikowali się:

       1.Marcel  Herliczka  kl. III b

       2.Wojciech Stypczyc kl. III c

       3.Oskar Pocica kl. III c

                                                                Wielkie brawa dla zwycięzców!

       Opracowała Lidia Dul

      • " Paczka od św. Mikołaja"

      • Akcja Szkolnego Koła Polskiego Czerwonego Krzyża „Paczka od św. Mikołaja”

                   Jak każdego roku Szkolne Koło PCK wraz z nauczycielem opiekunem, p. Joanną Świder, zorganizowało w grudniu akcję „Paczka od św. Mikołaja”. Zbieraliśmy produkty spożywcze, które najczęściej są wykorzystywane w naszych domach oraz środki czystości. Staraliśmy się, aby paczki były na tyle duże, aby naszym obdarowanym wystarczyły na dłużej. Udało się spakować siedem dużych paczek, które już przed świętami trafiły do rodzin z Nowogrodźca.

                   Dziękujemy wszystkim uczniom i ich wychowawcom, a także paniom z administracji, którzy włączyli się i przynieśli dary.

        

                                                                                      Opiekun SK PCK Joanna Świder