• Projekt czytelniczy

• Konkurs czytelniczy ze znajomości lektury „Cukierku, ty łobuzie”

• W dniach 8-12 XII 2023r. odbyły się etapy: klasowy i szkolny konkursu czytelniczego na podstawie lektury „Cukierku, ty łobuzie”, przeprowadzony w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Wzięli w nim udział uczniowie drugich klas.

Celem konkursu było propagowanie aktywności czytelniczej wśród uczniów, rozwijanie zainteresowań literaturą, szerzenie kultury czytelniczej oraz rozbudzenie stałego kontaktu z książką.

Uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat przygód kotka łobuziaka. Wyniki przedstawiają się następująco:

Aleksandra Orzechowska z klasy II d

Natan Skiba kl. II a

Alan Koman kl. II a

Aleksandra Stelmaszczyk kl. II a

Wyróżnienia: Hanna Lityńska kl. II d, Maria Kożuch kl. II d, Dominika Kalita II d, Lorenc Wacyk kl. II d,

Zuzanna Pilna kl. II b

• Odwiedziny dzieci ze świetlicy w bibliotece.

• Dnia 01 .12.2023 r. grupa dzieci ze świetlicy przyszła na zajęcia biblioteczne. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z nowościami książkowymi zakupionymi w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Dzieci z zaciekawieniem przeglądały książki. Najbardziej wzbudziły zainteresowanie książki z działu sportowego o słynnych piłkarzach oraz wybitnych polskich sportowcach. Każdy z uczestników spotkania wyszedł z biblioteki z wypożyczoną przez siebie książką. Życzymy miłej lektury i zapraszamy ponownie do biblioteki.

• Wizyta pierwszoklasistów w bibliotece szkolnej.

• Uczniowie klas pierwszych w dniach 06-07 XI 2023 r. odwiedzili szkolną bibliotekę. Celem spotkania było wyjaśnienie uczniom zasad właściwego użytkowania i poszanowania książek. Dzieci poznały zasady zachowania się w bibliotece oraz regulamin udostępniania zbiorów bibliotecznych. Pierwszoklasiści aktywnie brali udział w zajęciach, odgadywali zagadki udzielając trafnych odpowiedzi, co sprawiło im ogromną frajdę.

Nowi czytelnicy biblioteki poznali nowości książkowe zakupione w ramach projektu czytelniczego.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się książeczki z serii ”Czytam sobie” przeznaczone dla dzieci rozpoczynających czytanie. Każdy uczeń opuścił bibliotekę z wybraną przez siebie książką.

Życzymy miłej lektury oraz mamy nadzieję, że to spotkanie zostanie w pamięci pierwszoklasistów na długi czas.

Drodzy Uczniowie!

Przypominamy, że w związku z udziałem naszej szkoły w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0 księgozbiór Biblioteki szkolnej wzbogacił się o wiele ciekawych pozycji. Serdecznie zapraszamy Was do korzystania z nowości czytelniczych naszej Biblioteki.

• Narodowe Czytanie 2023

• Do Narodowego Czytania w tym roku został wybrany utwór E. Orzeszkowej: "Nad Niemnem" ze względu na ważne dziedzictwo powstania styczniowego, którego 160-lecie aktualnie obchodzimy oraz bogactwo barwnych opisów krajobrazu i zwyczajów.

W naszej gminie zorganizowane zostało przez Gminne Centrum Kultury i Sportu i odbyło się 9 września na placu przy "Muzie" w ramach Pikniku Czytelniczego.

Wraz z Panem Burmistrzem oraz przedstawicielami szkół i różnych instytucji wzięły w nim udział uczennice naszej szkoły: Nicola Wołoszyn z kl. VIII b i Anna Ostańska z kl. VII c, które pięknie odczytały wybrane fragmenty powieści.

Gratulujemy zdolności i kontaktu z literaturą narodową!

Wystąpienie przygotowały nauczycielki: M. Jakubowska, J. Mierzwa

opracowała:Joanna Mierzwa