• Zbieramy elektroodpady

• Szkoła Podstawowa w Nowogrodźcu im. Bolesława Chrobrego wraz z Urzędem Miasta przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Sprzątnie Świata – Polska 2024”.

Tegoroczne hasło kampanii brzmi: “Na straży czystej ziemi”. Finał akcji przypada w dniach 20-22 września 2024 roku. Głównym celem Akcji Sprzątania Świata jest promocja idei nieśmiecenia w naturze oraz promowanie selektywnej zbiórki odpadów, która jest bardzo istotna z uwagi na fakt, iż w obecnym roku gminy mają osiągnąć 45% poziomu recyklingu z takich odpadów jak: papier, plastik, metal oraz szkło. Pomimo edukacji najmłodszych jak i wzrostu świadomości osób dorosłych, ciągle spotykamy się z porzuconymi butelkami, foliami, papierkami wokół nas. Dlatego zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do akcji sprzątania świata nie tylko podczas jej finału, ale również każdego dnia.

W ramach tej akcji zbieramy również elektroodpady.

Prosimy uczniów, rodziców oraz mieszkańców gminy do przynoszenia zużytego sprzętu – drobny można przynosić codziennie do koszy, które znajdują się obok dyżurek, a duży gabarytowo 23.09, w godzinach 7:30-15:00 i zostawiamy obok głównego wejścia do szkoły.

Zużyty sprzęt zbieramy dla Strażaków z OSP w Godzieszowie, którzy dzięki tej zbiórce będą mogli, zakupić dodatkowe wyposażenie do wozów strażackich. Oprócz tego, 23.09.2024r. ratownik medyczny pracujący na co dzień w Pogotowiu Ratunkowym w Jeleniej Górze i Zgorzelcu oraz pracownik Urzędu Miasta i OSP przeprowadzą pogadankę i przeszkolą uczniów w udzielaniu pierwszej pomocy.

Dziękujemy tym, którzy włączą się do zbiórki - każdy drobny elektroodpad się liczy!

Jednocześnie pomagamy troszczyć się o Planetę stojąc na straży czystej Ziemi.

Koordynatorzy projektu ekologicznego