• Różne... ale nie mniej ważne!

Ogłaszamy zapisy do Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu

na rok szkolny 2024/2025

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu ogłasza

zapisy dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły

do KLASY I na rok szkolny 2024/2025

1. Zapisy dzieci do klasy pierwszej odbywają się w nieprzekraczalnym terminie

od dnia 1 lutego 2024 r.  do dnia 1 marca 2024 r.

2. W roku szkolnym 2024/2025 obowiązek szkolny obejmuje dzieci 7-letnie urodzone w 2017 r.

Miejscowości wchodzące w skład obwodu Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu:

1. Gościszów od nr 282 i powyżej,
      2. Kol. Milików,
      3. Milików,
      4. Nowogrodziec,
      5. Parzyce od nr 1 do 90,
      6. Zabłocie.

W przypadku wyboru innej szkoły niż szkoła obwodowa, rodzice proszeni są o przekazanie informacji, do której szkoły dziecko będzie uczęszczało.

Zapisu dziecka dokonuje osobiście rodzic/opiekun prawny w sekretariacie szkoły

od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 – 15:00 na podstawie dowodu osobistego rodziców.

Przy składaniu zgłoszenia należy mieć przy sobie akt urodzenia dziecka lub dowód osobisty dziecka – do wglądu.

W celu zapisania dziecka należy wypełnić zgłoszenie kandydata do I klasy.

Zgłoszenie pobiera się bezpośrednio z sekretariatu lub ze strony internetowej szkoły:  http://spnowogrodziec.bipszkola.pl/

Wszelkie pytania i wątpliwości prosimy kierować telefonicznie (75) 73 16 371, pocztą elektroniczną sekretariat@spnowogrodziec.pl lub pytać osobiście w sekretariacie szkoły.

• POMOC DLA KLEKUSIOWA

• UWAGA!

W dniach 7-20 listopada 2023 r. w naszej szkole ma miejsce akcja charytatywna mająca na celu wsparcie dzikich zwierząt.

Więcej o zwierzętach dowiesz się na stronie Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Klekusiowo" (https://klekusiowo.pl/)

Zachęcamy klasy IV, V, VI, VII i VIII do aktywnego włączenia się w zbiórkę:

- suchej i mokrej karmy dla psów oraz kotów - a i jeże oraz szopy będą wdzięczne ;-)

- środków czystości (proszki, płyny do mycia podłóg, ręczniki papierowe).

Dodatkowo w ramach pomocy zapraszamy do zakupu pysznych bułeczek (I piętro, budynek A). Pieniądze również przeznaczymy na potrzeby zwierząt.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego i Młodzieżowej Rady ;-)

• Serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024,

które odbędzie się dnia 4 września o godz. 9.00 w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej

im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu - wejście od ulicy Kolejowej.

Po uroczystości ok. godziny 9.30 uczniowie udadzą się z wychowawcami do klas.

Zakończenie spotkań planowane jest na godzinę 10.00

Uroczysta Msza Święta odbędzie się w kościele parafialnym o godz. 8.00.

• Informacja o liczbie wolnych miejsc do klasy I na rok szkolny 2023/2024

• Ogłaszamy zapisy do Szkoły Podstawowej  im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu

na rok szkolny 2023/2024

dla dzieci spoza obwodu

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu ogłasza zapisy dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły do KLASY I na rok szkolny 2023/2024

1. Zapisy dzieci do klasy pierwszej odbywają się w terminie

od dnia 8 sierpnia 2023 r.  do dnia 11 sierpnia 2023 r. do godziny 12:00

1. W roku szkolnym 2023/2024 obowiązek szkolny obejmuje dzieci 7-letnie urodzone w 2016 r.

1. Spełnianie obowiązku szkolnego będą mogły rozpocząć na wniosek rodziców również dzieci, które w danym roku kalendarzowym kończą 6 lat, jeżeli w roku szkolnym 2022/2023 realizowały roczne przygotowanie przedszkolne lub wykazują psychofizyczną dojrzałość do podjęcia nauki szkolnej (posiadają pozytywną opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia spełniania obowiązku szkolnego).

Zapisu dziecka dokonuje osobiście rodzic/opiekun prawny w sekretariacie szkoły od poniedziałku do piątku w godzinach  8.00 – 15.00  na podstawie dowodu osobistego rodziców.

Przy składaniu zgłoszenia należy mieć przy sobie akt urodzenia lub dowód osobisty dziecka – do wglądu.

W celu zapisania dziecka należy wypełnić zgłoszenie - spoza obwodu kandydata do I klasy.

Zgłoszenie pobiera się bezpośrednio z sekretariatu lub ze strony internetowej szkoły: http://spnowogrodziec.bipszkola.pl/

Wszelkie pytania i wątpliwości prosimy kierować telefonicznie (75 73 16 371), pocztą elektroniczną (sekretariat@spnowogrodziec.pl) lub pytać osobiście w sekretariacie szkoły.

• Wykaz podręczników do religii na rok szkolny 2023/2024

• Klasa I

Ks. K. Mielnicki, E.Kondrak- „Poznaję Boży Świat”

Ks. K. Mielnicki, E. Kondrak- „Odkrywam Królestwo Boże”

Ks. K. Mielnicki, E.Kondrak- „Poznaję Jezusa” (podręcznik i ćwiczenie)

Klasa IV

Ks. K. Mielnicki, E. Kondrak-  "Odkrywam życie z Jezusem”- podręcznik + ćwiczenie

Klasa V

Ks. K.Mielnicki, E.Kondrak- „Szczęśliwi, którzy szukają prawdy”- podręcznik + ćwiczenie

Klasa VI

Ks. K.Mielnicki, E.Kondrak- "Szczęśliwi, którzy odkrywają piękno" – podręcznik + ćwiczenie

Klasa VII

Krzysztof Mielnicki, Elżbiet Kondrak- „ Szczęśliwi, którzy czynią dobro."- podręcznik

Klasa VIII

Red. Ks. Dr K. Mielnicki, E. Kondrak- „Szczęśliwi, którzy zdobywają świętość."- podręcznik

* rodzice zakupują samodzielnie do wszystkich klas

• 23 czerwca 2023 r. - zakończenie roku szkolnego .

8.00 - Msza święta w kościele pw. Św. Piotra i Pawła w Nowogrodźcu.

9.00 - klasy I- III udają się na apel do auli szkolnej, po apelu na spotkanie w klasach z wychowawcami.

klasy IV - VII - udają się do klas na spotkanie z wychowawcami, następnie ok godz. 10.30 na apel do auli  szkolnej.

Serdecznie zapraszamy!

• Rodzice przyszłorocznych klas pierwszych

• W dniu 26 czerwca 2023r. o godzinie 16.30 w auli Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu odbędzie się zebranie z rodzicami dzieci, które w roku szkolnym 2023/2024 rozpoczynają naukę w klasie pierwszej.