• Pokaz historyczny z Grupą Artystyczną "Rekonstrukto"

• W dniu 27 kwietnia  naszą szkołę odwiedziła grupa artystyczna Rekonstrukto z Lublina, która zaprezentowała zebranym uczniom pokaz historyczny pod tytułem „„Życie i kultura w średniowieczu”. Uczniowie mieli okazję obejrzeć między innymi: żywą lekcję historii, prezentację obyczajów i kulturę epoki, zapierający dech w piersiach pojedynek, narzędzia tortur, gry i zabawy, kolekcję broni i rekwizytów. Pokazom towarzyszyła narracja ukazująca modę i obyczaje rycerskie. Każdy uczestnik  mógł jak najwięcej wynieść z tej lekcji, mógł osobiście zapoznać się z rekwizytami i strojem, wziąć  miecz do ręki i przekonać się jakiej siły wymagało posługiwanie się nim.

Spotkanie z przeszłością było interesujące i w zabawny sposób przybliżyła nam realia epoki średniowiecza.