• Co się w szkole dzieje?

  • Co się w szkole dzieje?

            • V Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Literacko-Plastycznego pt. „Na wyspach Bergamutach”.

            • W konkursie brały udział 32 szkoły z całej Polski.

              Oto nasi zwycięzcy: 

              - w klasach I:
              II miejsce Milena Sobolewska ze Szkoły Podstawowej w Nowogrodźcu
              - w klasach II:
              I miejsce Maja Pach ze Szkoły Podstawowej w Nowogrodźcu
              III miejsce Milena Górak ze Szkoły Podstawowej w Nowogrodźcu
              wyróżnienie Zofia Orlak ze Szkoły Podstawowej w Nowogrodźcu
               

              Gratulujemy!

              Koordynacja i opieka nad uczniami - M. Sobolewska i M. Matoga.

            • „Kwiatek dla Pszczółki” – wspólnie dla natury

            • W czerwcu2026r. uczniowie klas 1–3 wzięli udział w akcji „Kwiatek dla Pszczółki”. Celem przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi na ważną rolę pszczół i innych owadów zapylających w przyrodzie oraz upiększenie terenu wokół szkoły.

              Dzieci z dużym zaangażowaniem sadziły kwiaty na szkolnych rabatach. Podczas pracy dowiedziały się, dlaczego rośliny miododajne są tak ważne dla pszczół oraz jak każdy z nas może pomagać tym pożytecznym owadom.

              Akcja sprawiła uczniom wiele radości, a efekty ich pracy będą cieszyć całą społeczność szkolną przez długi czas.

              Serdecznie dziękujemy firmie Hydrotech z Nowogrodźca za przekazanie sadzonek i wsparcie naszej inicjatywy. Dzięki takiej współpracy możemy wspólnie dbać o środowisko i rozwijać wśród dzieci postawy proekologiczne.

              Marta Cydzik

            • Ogólnopolski sukces zespołu „Akord”

            • 30 maja 2026 r. zespół wokalny „Akord” wziął udział w jubileuszowym XXX Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Ekologicznej „EKOPIOSENKA 2026”,organizowanym przez Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy pod honorowym patronatem Prezydenta Legnicy.

              Udział w konkursie przebiegał dwuetapowo. W pierwszym etapie zespół przygotował nagranie konkursowe, które zostało przesłane organizatorom zgodnie z wymaganiami regulaminowymi.

              Komisja kwalifikacyjna , po ocenie nadesłanych nagrań , zakwalifikowała zespół Akord do finału XXX Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Ekologicznej „EKOPIOSENKA 2026” w Legnicy. W finale zaprezentowali się najlepsi soliści i zespoły wyłonieni spośród licznych zgłoszeń nadesłanych z całej Polski reprezentujący wysoki poziom artystyczny i muzyczny.

              Drugi etap odbył się w formie przesłuchań konkursowych przed profesjonalnym jury. Uczestnicy prezentowali utwory o tematyce ekologicznej, zwracające uwagę na potrzebę ochrony środowiska naturalnego oraz odpowiedzialności za przyszłość naszej planety. Występ zespołu Akord spotkał się z życzliwym przyjęciem publiczności i jury.

              Z ogromną radością informujemy, że zespół Akord zdobył III miejsce w finale XXX Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Ekologicznej „EKOPIOSENKA 2026”. Jest to duży sukces, zwłaszcza, że wśród finalistów znaleźli się uczestnicy na co dzień rozwijający swoje umiejętności w placówkach artystycznych. Osiągnięty wynik jest potwierdzeniem talentu, zaangażowania oraz systematycznej pracy zespołu, który godnie reprezentował naszą szkołę i gminę na ogólnopolskiej scenie artystycznej.

              Skład zespołu:

              *Kalina Omiatacz

              *Aleksandra Kalita

              *Dominika Kalita

              *Sara Kapusta

              *Milena Urbaniak

              *Marlena Orawiec

              Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów artystycznych!

              Opiekun zespołu: Renata Dziuba

            • Sukces ucznia klasy 3c w XIX Regionalnym Konkursie Przyrodniczo- Krajoznawczym

            • Mamy powód do radości! Uczeń klasy 3c- Mikołaj Lipiński, zdobył nagrodę w XIX Regionalnym Konkursie Przyrodniczo- Krajoznawczym, który odbył się 28 maja 2026r. w Mysłakowicach. Dzięki swojej wiedzy, ciekawości świata i zaangażowaniu znalazł się w gronie wyróżnionych uczestników.

              Nagrodą była niezwykła przygoda – wycieczka połączona z noclegiem w karkonoskim schronisku. To świetna okazja do poznawania przyrody w terenie i spędzenia czasu w wyjątkowym miejscu. Drugą część nagrody stanowiła mini szklarnia, w której zwycięzca będzie mógł zasadzić i obserwować rozwój roślin.

              Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

              Marta Cydzik

            • Relaks z alpakami

            • 09.06 2026r. uczniowie klasy2d i 3b uczestniczyli w warsztatach z alpakami w Zagrodzie Edukacyjnej ,,Alpaki z lasu". Celem spotkania było poznanie niecodziennych zwierząt, nauka szacunku i wrażliwości dla żywych stworzeń oraz rozwój zainteresowań przyrodniczych i ekologicznych.

              Wycieczka z alpakami to wyjątkowa forrma spędzania czasu na świeżym powietrzu. To doskonały sposób na aktywny wypoczynek i niezapomniane wspomnienia.

              Marta Chochła

            • Warsztaty ekologiczne- „Kwiat”

            • Warsztaty ekologiczne- zielone kompetencje dla każdego ucznia to jedno z wielu działań projektu „Stream Edukacja w Nowogrodźcu”, które realizujemy w obecnym roku szkolnym. Ośmiogodzinne zajęcia odbyły się o tematyce kwiatów. Uczennice poznały budowę i znaczenie kwiatów dla środowiska. Wykonały mega- kwiaty z krepiny, podtrzymywane elastyczną rurką- łodygą. Zajęcia cieszyły się wysoką frekwencja, a uczennice wykonane kwiaty zabrały do domów.


              J.Zborowska

            • Projektowanie 3D- breloki

            •  

              Projektowanie 3D w ramach realizacji zadania 2 -nauki ścisłe i przyrodnicze projektu „Stream Edukacja w Nowogrodźcu”, to bardzo ciekawe działanie. Uczniowie kl.2 rozpoczęli swą przygodę z projektowaniem w programie Tincerkad. Poznali budowę drukarki 3D Flashforge Adventurer 5m Pro i podjęli pierwsze kroki w obsłudze: zmianie koloru filamentu, odklejaniu wydruków z platformy. Wykonanie breloków z imieniem wymagało poznania narzędzi programu i precyzji w ustawieniach parametrów projektu 3D. Udało się! Breloki na fotografiach.

              J.Zborowska

            • Matematyczny sukces

            • Uczniowie klasy 8a Aleksander Łaniocha, Aleksander Figura oraz Konrad Pona reprezentowali naszą szkołę w etapie powiatowym Bolesławieckiego Konkursu Matematycznego dla klasa VII-VIII.

              Chłopcy z powodzeniem pokonali rywali w etapie szkolnym, gminnym i sprawdzili swoje umiejętności matematyczne rywalizując w etapie powiatowym.

              Aleksander Łaniocha zajął III miejsce, uzyskał tytuł laureata konkursu. Aleksandrowi bardzo gratulujemy!

              Wszystkim chłopcom dziękuję za ich wytężoną pracę na dodatkowych zajęciach, życzymy powodzenia i licznych sukcesów w szkole ponadpodstawowej.Beata Górska-Herdzik

            • Występ uczennic 2d i 3b w Festynie Parafialnym

            • Dziewczynki z klas 2d i 3b aktywnie uczestniczyły w Festynie Parafialnym, który odbył się w naszej parafii.

              Podczas wydarzenia zaprezentowały piosenkę pt. ,,Mamo, Tato dziś Wam dziękuję'', dostarczajac zgromadzonym wielu pozytywnych emocji i radości ⚘️

              Marta Chochła

            • Szkolny Konkurs na Najpiękniejszy Dzienniczek Lektur

            • Jak co roku, uczniowie od września do maja tego roku szkolnego czytali lektury i książki wypożyczane w bibliotece szkolnej. Klasy II i III brały udział w Szkolnym Konkursie na Najpiękniejszy Dzienniczek Lektur. Uczniowie zapisywali i ilustrowali w dzienniczkach poznane książki. W maju wychowawcy poszczególnych oddziałów wybrali dzienniczki, które mogły rywalizować o ten najpiękniejszy.

              Komisja konkursowa, w składzie: Krystyna Kędzia, Magdalena Sobolewska i Krzysztof Adamiec, wybrała spośród zgłoszonych, te szczególnie zasługujące na uznanie. Autorzy wybranych dzienniczków zostali nagrodzeni dyplomami, nagrodami książkowymi oraz rzeczowymi, a ich dzienniczki zostały wyeksponowane na wystawie w bibliotece szkolnej.

              Z tego miejsca pragnę podziękować Szanownej Radzie Rodziców, dzięki której mogliśmy nagrodzić laureatów konkursu nagrodami.

               

              Nagrodzeni uczniowie to:

              - w klasach drugich:

              I miejsce - Górak Milena z kl. IIc

              II miejsce - Orlak Zofia z kl. IIc

              III miejsce - Szpila Wiktoria z kl. IIa

              wyróżnienie - Lech Lena z kl. IIc oraz Misiewicz Amelia również z kl. IIc

               

              - w klasach trzecich:

              I miejsce - Chmielowiec Sara z kl. IIIa

              II miejsce - Bałut Kornelia z kl. IIIa

              III miejsce - Martinowski Jakub z kl. IIIa

              wyróżnienie - Tobiasz Izabela z kl. IIIc

               

              Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz wspaniałych przygód czytelniczych.

              Krzysztof Adamiec

            • Kolejkowo-Modelarnia - wycieczka klas 3a i 3c

            • Klasy 3a i 3c wybrały się na pełną atrakcji wycieczkę do Jeleniej Góry, gdzie odwiedziły niezwykłe miejsce – Kolejkowo - Modelarnię. Uczniowie mogli podziwiać ogromne modele miast i budynków wykonane w pomniejszeniu. Z zaciekawieniem obserwowali ruchome pociągi, samochody i miniaturowe scenki z życia codziennego.

              Podczas wizyty dzieci dowiedziały się, czym jest skala oraz jak powstają modele – od pierwszego pomysłu aż po najmniejsze szczegóły. Poznały także, ile czasu potrzeba, by stworzyć tak dokładne makiety i figurki.

              Największą atrakcją okazały się warsztaty, podczas których uczniowie mogli własnoręcznie wykonać swoje figurki. Było dużo kreatywnej pracy, świetnej zabawy i mnóstwo radości. Wycieczka była nie tylko ciekawą przygodą, ale też okazją do poznania świata modelarstwa od kulis.

              Marta Cydzik

            • Matematyka w sporcie

            • Uczniowie klasy 2d na lekcji wychowania fizycznego zrealizowali kolejny moduł projektu pod tytułem „ Natalka i Antek w świecie matematyki – Matematyka w sporcie”.

              Celem projektu było zastosowanie matematykę\i w praktyce i odnalezieniu jej w sporcie. Uczniowie po realizacji tego bloku potrafili:

              - dokonać pomiarów i zapisać wyniki,

              - wykonać obliczenia w wybrany przez siebie sposób,

              - rozpoznać i nazwać podstawowe figury geometryczne.

              Na koniec uczniowie wzięli udział w zawodach sportowych, w czasie których spędzili zdrowo czas oraz poszerzyli swoją wiedzę o tym, że w sporcie można odnaleźć matematykę.

              Marta Chochła

            • Dzień Mamy i Taty

            •  

              Dziś uczniowie klasy 2d z ogromnym zaangażowaniem i radością zaprezentowali wyjątkowy występ dla swoich Kochanych Rodziców. Były piosenki, wierszyki i mnóstwo wzruszeń.

              Dziękujemy wszystkim Mamom i Tatom za obecność, uśmiech oraz codzienną miłość i wsparcie.

              Marta Chochła

            • 🪘🪘Warsztaty bębniarskie to coś, co lubimy!😃🪘

            • Na początku maja w młodszych klasach naszej szkoły mieliśmy okazję spotkać sie z niezwykłymi gośćmi - najlepszym afrykańskim nauczycielem, Gaspardem Conde oraz przyjacielem wszystkich dzieci - słoniem Burtem. Niezwykłe warsztaty muzyczne z afrorytmiki dostarczyły dzieciom mnóstwo radości, energii i nowych doświadczeń. Uczniowie mieli okazję poznać kulturę afrykańską poprzez muzykę, rytm i taniec.

              Największą atrakcją było wspólne granie na bębnach. Dzieci uczyły się odtwarzać rytmy, reagować na tempo oraz współpracować w grupie podczas muzycznych zabaw. Nie zabrakło także śpiewu, ruchu i tańców z wesołą maskotką, która porwała wszystkich do wspólnej zabawy.

              Warsztaty były pełne uśmiechu, pozytywnej energii i spontanicznej aktywności. Uczniowie mogli nie tylko rozwijać poczucie rytmu i koordynację, ale również poznać elementy innej kultury w ciekawy i angażujący sposób. To była prawdziwa muzyczna podróż pełna emocji i świetnej zabawy!

              Marta Cydzik

            • Zapisy do ŚWIETLICY na rok szkolny 2026/2027

            • Rodzice, którzy chcą zapisać swoje dziecko do świetlicy na przyszły rok szkolny, proszeni są o składanie w sekretariacie szkoły wypełnionych kart zgłoszeniowych od 14 do 29 maja 2026 r. (karty dostępne są w przedsionku szkoły oraz w sekretariacie).

            • Gminny Konkurs Recytatorski klas I-III "W świecie poezji".

            • Konkurs recytatorski „W świecie poezji” dla klas I–III już za nami! Młodzi artyści zaprezentowali swoje ulubione wiersze z ogromnym zaangażowaniem i odwagą. Nie zabrakło pięknych interpretacji oraz gorących braw od publiczności. Każdy uczestnik zasłużył na wielkie uznanie za trud włożony w przygotowanie oraz występ przed widownią. Wśród 27 uczestników uczennica naszej szkoły- Kalina Szwed została wyróżniona.

              Gratulujemy!

              Magdalena Sobolewska

            • Witaj wiosno!

            • Pierwszy dzień wiosny w klasach 1–3 minął w świetnym nastroju i z dużą dawką pozytywnej energii! 🌷

              Uczniowie poszukiwali zwiastunów wiosny za oknem oraz zaangażowali się w budowanie domków dla owadów. Powstały małe, przyjazne schronienia, które już wkrótce posłużą pszczołom i innym pożytecznym zapylaczom.

              Uczniowie z klasy 3c przygotowali wesołe przedstawienie podczas którego przegonili zimę i zaprosili wiosnę, żeby zagościła wśród nas już na poważnie. Były żywiołowe rytmy "Macareny" i wpadające w ucho piosenki. Dodatkowo zespół pana Mirosława Matogi zaprezentował się z piosenkami, które od razu porwały wszystkich do wspólnego tańca.

              Podczas uroczystości wręczono nagrody za udział w konkursie plastycznym „Zwiastuny wiosny”. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością, a ich prace wprowadziły prawdziwie wiosenny klimat.

              To był dzień pełen radości, śmiechu i wspólnego świętowania nadejścia wiosny! 🌼🐝

              Marta Cydzik

            • Etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

            • 18 marca w Domu Strażaka w Nowogrodźcu odbył się etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W wydarzeniu wzięli udział również uczniowie naszej szkoły, osiągając bardzo dobre wyniki.

              W kategorii II grupy wiekowej:

               Hubert Przychodzki (klasa 8b) zajął II miejsce,

               Nikolas Krzyżanowski (klasa 7a) zajął III miejsce.

              Dzięki tym osiągnięciom obaj uczniowie zakwalifikowali się do etapu powiatowego, który odbędzie się w kwietniu.

              Patronat nad turniejem objęła Burmistrz Nowogrodźca, Joanna Świder.

              Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy powodzenia na kolejnym etapie!

              Już dziś zapraszamy do udziału w turnieju w przyszłym roku.

              Patrycja Długosz-Krzyżanowska 

        • Nagłówek