• Szkolny Konkurs Recytatorski „ Pegazik”

•          Dnia 08.02.2023 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „ Pegazik” dla klas IV- VIII.

Wzięło w nim udział 24 uczniów z poszczególnych klas. Uczestnicy byli oceniani w dwóch grupach wiekowych : IV- VI, VII-VIII.

Jury w składzie: Urszula Rygulska, Bernardeta Kowalska, Renata Turbak oceniało uczestników biorąc pod uwagę następujące kryteria: dobór repertuaru do możliwości wykonawczych prezentującego, interpretacja utworu, kultura słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

W grupie młodszej zwycięstwami zostali :

I miejsce- Marlena Orawiec z klasy IV b

II miejsce – Przemysław Bober z klasy V b

III miejsce – Anna Ostańska z klasy VI c

W grupie starszej klas:

I miejsce – Aleksandra Kowalik z klasy VIII a

Gratulujemy ! Będą oni reprezentować naszą szkołę w eliminacjach gminnych. Życzymy powodzenia!

Renata Turbak

•    Konkurs na najładniejszy „ Dzienniczek lektur „

• Cele:

- motywacja do czytania,

- rozwój zdolności plastycznych,

- rozwój logicznego myślenia i kreatywności.

Dzienniczki lektur to cała czytelnicza historia dziecka. Uczeń umieszcza w nim zapiski o każdej przeczytanej książce oraz urozmaica ją ilustracjami.

Uczniowie klas II i III prowadzą dzienniczki lektur przez cały rok szkolny.  W pierwszym półroczu wychowawcy wybrali najładniejsze dzienniczki w swoich klasach.Komisja w składzie: Urszula Rygulska, Bernardeta Kowalska, Renata Turbak oceniła zeszyty lektur. Najstaranniejsze dzienniczki lektur zostały nagrodzone oraz zaprezentowane na wystawie w bibliotece szkolnej.

Klasy drugie :

I miejsce : Sara Kapusta kl. II c, Zuzanna Kurek kl. II c

II miejsce: Natalia Wójcik kl. II c, Wiktor Mańkowski kl. II a

III miejsce: Lena Raboł kl. II b, Natalia Klimek kl.II c

Wyróżnienia: Klara Urban kl. II b, Maja Klimek kl. II a, Oliwia Torba kl. II b

I miejsce : Wiktoria Sobolewska kl. III c

• Zapisy do szkoły

• ​​​​​​

Ogłaszamy zapisy do Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu

na rok szkolny 2023/2024

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu ogłasza

zapisy dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły

do KLASY I na rok szkolny 2023/2024

1. Zapisy dzieci do klasy pierwszej odbywają się w nieprzekraczalnym terminie:

od dnia 20 lutego 2023 r.  do dnia 31 marca 2023 r.

W roku szkolnym 2023/2024 obowiązek szkolny obejmuje dzieci 7 - letnie urodzone  w 2016 r.

Miejscowości wchodzące w skład obwodu

Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego  w Nowogrodźcu:

1. Gościszów od nr 282 i powyżej,
              2. Kol. Milików,
              3. Milików,
              4. Nowogrodziec,
              5. Parzyce od nr 1 do 90,
              6. Zabłocie.

W przypadku wyboru innej szkoły niż szkoła obwodowa, rodzice są proszeni o przekazanie informacji, do której szkoły dziecko będzie uczęszczało.

Zapisu dziecka dokonuje osobiście rodzic/opiekun prawny w sekretariacie szkoły od poniedziałku do piątku  w godzinach 08:00 - 15:00 na podstawie dowodu osobistego rodziców.  Przy składaniu zgłoszenia należy mieć przy sobie akt urodzenia dziecka lub dowód osobisty dziecka  – do wglądu.

W celu zapisania dziecka należy wypełnić zgłoszenie kandydata do I klasy.Zgłoszenie pobiera się bezpośrednio z sekretariatu lub ze strony internetowej szkoły: http://spnowogrodziec.bipszkola.pl/

Wszelkie pytania i wątpliwości prosimy kierować telefonicznie (75) 73 16 371, pocztą elektroniczną sekretariat@spnowogrodziec.pl lub pytać osobiście w sekretariacie szkoły.

• "Izerska łąka"

• W dniu 24 listopada klasa 3a i 5a pojechały do Centrum Edukacyjnego “Izerska Łąka” i Czarciego Młyna w Świeradowie. Uczniowie wzięli udział w zajęciach na temat kosmosu. W multimedialnej sali mieli okazję zobaczyć filmy edukacyjne o planetach Układu Słonecznego i wpływie człowieka na atmosferę. W Czarcim Młynie dzieci poznały dawny proces produkcji mąki w młynie oraz zobaczyły, w jakim sposób ją produkowano w dawnych czasach. Po zajęciach odbyła się degustacja chleba upieczonego na miejscu.

Opracowała - Dorota Stępak