• Szkoły pełne talentów

• Drodzy Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie!

Nasza Szkoła została zarejestrowana w systemie i bierze udział w akcji Lidla Szkoły pełne talentów.
              Robiąc zakupy w Lidlu za min. 50zł, - w tym jedno warzywo lub owoc - można odebrać przy kasie kupon TALENCIAKA. Akcja będzie trwała do 13.11.2022. Kupony Talenciaki, można  podarować szkole do 20.11.2022. Punkty uzyskane za zakupy można przekazać w następujący sposób:

1.Wrzucić kupony do specjalnych pudełek, znajdujących się na szkolnym korytarzu w budynku A i B.

2.Zeskanować kod QR, który znajduje się na Talenciaku.

3.Wejść na stronę https://liblink.pl/ST7IkiIXze i tam przepisać kod alfanumeryczny.

Szkoła będzie mogła wymienić przypisane Talenciaki na nagrody do 18.12.2022. Konto SP w Nowogrodźcu:
              Zachęcamy wszystkich do wspierania naszej Szkoły podczas zakupów w Lidlu. Zebrane kupony wymienimy na nagrody. Zamiast pieniędzy wykorzystamy punkty - Talenciaki, zgromadzone na koncie naszej szkoły. Zamówiony sprzęt, Lidl bezpłatnie nam dostarczy. Wspólnymi siłami, wzbogacimy szkołę w nowoczesne materiały dydaktyczne.

Pozdrawiam,

• Międzynarodowy Dzień Kropki

• Święto ma początek w wydanej w 2003 roku książki "The Dot" autorstwa Petera H. Reynoldsa. To historia dziewczynki, która uwierzyła w siebie dzięki nauczycielce plastyki. Ta zachęciła bohaterkę do książki spełnienia swojego marzenia o malowaniu, słowami "Postaw kropkę i zobaczymy, co się stanie". Książka odniosła ogromny sukces i została przetłumaczona na ponad 20 języków. Sześć lat później po raz pierwszy obchodzono Dzień Kropki. Od tej pory 15 września jest dniem wyjątkowym dla dzieci na niemal całym świecie. To właśnie wtedy w ponad 180 krajach obchodzony jest  święto kreatywności, odwagi i zabawy. Głównym elementem dnia kropki są zajęcia, podczas których powstają place plastyczne. Ich motywem przewodnim jest prosty znak interpunkcyjny. Uczniowie naszej szkoły  po raz kolejny aktywnie włączyli się w obchody tego święta.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

• 1 września w naszej szkole odbyła się inauguracja roku szkolnego 2022/ 2023. Oficjalną część rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Minutą ciszy uczczono poległych w czasie II Wojny Światowej. Delegacja uczniów zapaliła znicz przed obeliskiem. Oficjalnego otwarcia uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego dokonała pani dyrektor Urszula Troszczak-Krzywdzińska. Powitała wszystkich zebranych gości, rodziców, nauczycieli i uczniów. W swoim przemówieniu podkreśliła jak ważnym czynnikiem sukcesu edukacyjnego jest praca od samego początku. Bardzo ważnym aspektem, który poruszyła Pani dyrektor jest bezpieczeństwo uczniów na terenie szkoły. Kolejnym etapem uroczystości był program artystyczny przygotowany przez uczniów klas piątych pod hasłem „Szkoła – nasz drugi dom”. Młodzi artyści zobrazowali wyjątkowość naszej szkoły. Zespół wokalny Akord uświetnił swoim występem część artystyczna zachęcając do wspólnej zabawy. Z pewnością, dzięki obejrzeniu programu, pożegnanie wakacji stało się dużo łatwiejsze.

Wszystkim, dla których szkoła to „drugi dom”- czyli uczniom, nauczycielom, życzymy udanego nowego roku szkolnego, a rodzicom radości z osiągnięć ich pociech.

Renata Dziuba