• Aktualności

      • Jesteśmy Wicemistrzami Powiatu!

      •      W dniu 8.10.2021 w Bolesławcu rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej chlopców klas 4-6. Reprezentacja naszej szkoły zajęła drugie miejsce w tych rozgrywkach. Sukces tym większy dlatego, że nasza reprezentacja składała się tylko z uczniów klas trzecich i czwartych!

       Skład zespołu:

       Olivier Zarembecki, Jan Sawicki, Maciej Szelechowicz, Piotr Skrzypacz, Hubert Puk, Maciej Engel, Hubert Wójtowicz, Radosław Kopała, Patryk Kurnicki, Szymon Chałupa.

       Wyniki:

       SP Nowogrodziec - SP 1 Bolesławiec 1:4

       SP Nowogrodziec - SP Kruszyn 10:0

       Michał Sudoł

      • Jesteśmy Mistrzami Powiatu!

      • Jesteśmy Mistrzami Powiatu!

          

            W dniu 7.10.2021 r. w Raciborowicach rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej chlopców klas 7-8. Nasza reprezentacja okazała się najlepsza pośród sześciu szkół Powiatu Bolesławieckiego. Wygrała cały turniej i awansowała do finału strefy jeleniogórskiej, którego nasza szkoła będzie organizatorem. 

       Wyniki:

       SP Nowogrodziec -SP 4 Bolesławiec 1:1 

       SP Nowogrodziec- SP Parowa 9:1

       półfinał:

       SP Nowogrodziec- SP Krasnik Dolny 1:0

       finał:

       SP Nowogrodziec -SP 4 Bolesławiec 2:2

       karne: 2:1

        

       Michał Sudoł

      • Wycieczka klasy 8b i 8c do Krakowa i Zatora

      •      W dniach 28 i 29 września 2021r. klasy VIII b i VIII c wyjechały na wycieczkę do Krakowa i Zatora. Celem wycieczki było zwiedzenie najważniejszych zabytków architektonicznych Krakowa oraz   zabawa integracyjna w Parku Rozrywki „Energylandia” w Zatorze.

            Po przyjeździe do Krakowa uczniowie udali się bulwarem nad Wisłą pod pomnik Smoka. Następnie zostali poprowadzeni na Wzgórze Wawelskie, gdzie zobaczyli zamek z renesansowym dziedzińcem i katedrę z dzwonem Zygmunta, Kaplicą Zygmuntowską i grobami królów. Następnie kierując się Traktem Królewskim zwiedzali zabytkowe centrum Starego Miasta -  Dom Długosza, kościół św. Andrzeja, kościół franciszkanów z witrażami St. Wyspiańskiego, Collegium Maius, Bazylikę Mariacką z ołtarzem Wita Stwosza, Sukiennice, Bramę Floriańską, Barbakan i pomnik Grunwaldzki.

            Następnego dnia po śniadaniu grupa wyjechała z Krakowa do Parku Rozrywki „Energylandia” w Zatorze. Przez kilka godzin uczniowie mogli korzystać z dostępnych atrakcji.

            Młodzież miała możliwość poznania miejsc związanych z historią Polski. Skonfrontowała wiedzę historyczną, uzyskaną w szkole z obiektami rzeczywistymi, w których historia ta miała miejsce. Po okresie nauczania zdalnego istotną rolą było ponowne nawiązywanie relacji między rówieśnikami. Wspólna zabawa na nowoczesnych urządzeniach Parku Rozrywki była dobrą okazją na reintegrację.

                   Opiekunami klas byli: Ewa Boczek – Klich, Sylwia Parada, Mirosław Zborowski.​​​​​​​

       Opracowanie: Sylwia Parada

      • "Myślę, więc nie śmiecę"

      • Sprawozdanie z akcji

       Sprzątanie Świata pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę”

            Głównym celem akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Akcja miała również na celu pokazanie  uczniom,  że  rozwiązaniem  problemu  zaśmieconego  środowiska nie  jest  tylko  coroczną    zbiórką  śmieci,  lecz  głównie  zmiana  nawyków  w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami.

            28 września uczniowie klas I- VIII zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki po raz kolejny uczestniczyli w akcji ekologicznej. Dzieci sprzątały teren wokół szkoły, orlika, wieży, parku, rynku, ul. Kolejowej. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów były zadowalające. Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko oraz czystość otoczenia. Opiekunowie akcji dziękują wszystkim za zaangażowanie oraz za współpracę  z Urzędem Miejskim w  Nowogrodźcu – Wydział Komunalny.

                                                                                    Izabela Gumiela – Konarska, Joanna Świder, Marta Cydzik

      • Klasa 7a we Wrocławiu

      •       22 września 2021 roku pojechaliśmy na wycieczkę do Wrocławia. Na początku zwiedziliśmy Zoo, w którym zobaczyliśmy wiele zwierząt. Niestety tygrys nie chciał nam się pokazać, a mieliśmy nadzieję, że go zobaczymy. Widzieliśmy słonie, manaty, różnego gatunku motyle, ryby, nosorożca, szympansa (najinteligentniejsze stworzenie na Ziemi, nie licząc człowieka) i wiele innych zwierząt.Po zwiedzeniu Zoo pojechaliśmy do Panoramy Racławickiej. To jest jedno z najcudowniejszych miejsc na całej kuli ziemskiej. Cały obraz jest bardzo realistyczny. Osoba opowiadająca co się dzieje na obrazie bardzo dobrze tłumaczyła i myślę, że dosyć dużo z tego zapamiętaliśmy.Po zwiedzeniu tego miejsca poszliśmy głodni i zmęczeni do KFC, żeby odpocząć i zjeść. W drodze powrotnej tak jak zawsze losowaliśmy cukierki. Tym razem Marysia znalazła krasnoludka i wygrała ramkę ze słoniami. Bardzo nam się podobała wycieczka. Była to wielka przygoda dla nas wszystkich. Naszymi opiekunami byli jak zwykle: pani Barbara Szewczak - Świrska i pan Andrzej Filistyński.

       Aleksandra Kowalik

       Klasa 7a

      • Międzynarodowy Dzień Kropki

      • Już od wielu lat 15 września  jest dniem wyjątkowym dla dzieci na niemal całym świecie. To właśnie wtedy w ponad 180 krajach obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki- święto kreatywności, odwagi i zabawy.Uczniowie klas 1a,1b i 2b  również włączyli  się w działania związane z tym wyjątkowym świętem. Poznali  historię małej Vashti. To od maleńkiej kropki zaczyna się najpiękniejsza przygoda-odkrywanie siebie i swoich talentów. Znaleźli się w pracowniach rozwijających twórcze myślenie i kreatywność, a kropka została motywem przewodnim wszystkich aktywności. Każdy próbował swoich sił podczas kropkowania. Kropka stała się bohaterem gier matematycznych, zabaw, opowiadań, piosenek, prac plastycznych, a nawet ćwiczeń fizycznych. Ponadto w szkole  pojawiła się minigaleria kropkowych inspiracji, a motyw kropki zagościł w naszych strojach. Życzymy wszystkim, by uwierzyli, że każdy z nas może być mistrzem w jakiejś dziedzinie. Każdy bowiem potrafi tworzyć. Czasem wystarczy zacząć od kropki…

       To był wspaniały i niezapomniany dzień!

                                                                                      Ewa Izydorczyk

       ​​​​​​​

      • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021-2022

      • W tym roku szkolnym 1 września, w związku z sytuacją pandemiczną, nie było wspólnego spotkania całej społeczności szkolnej. Uczniowie klas II - VIII rozpoczęli rok szkolny z wychowawcami w klasach. Natomiast pierwszoklasiści wraz z rodzicami udali się do sali gimnastycznej, gdzie zostali powitani przez Dyrektora Panią Urszulę Troszczak - Krzywdzińską. Dzieci zostały przypisane do klas i poznały swoje wychowawczynie. Uczniowie, wychowawcy klas piątych oraz zespół wokalny "Akord" przygotowali program artystyczny z okazji rozpoczęcia roku szkolnego.

       Joanna Filistyńska