• Aktualności

      • Klasa 7a we Wrocławiu

      •       22 września 2021 roku pojechaliśmy na wycieczkę do Wrocławia. Na początku zwiedziliśmy Zoo, w którym zobaczyliśmy wiele zwierząt. Niestety tygrys nie chciał nam się pokazać, a mieliśmy nadzieję, że go zobaczymy. Widzieliśmy słonie, manaty, różnego gatunku motyle, ryby, nosorożca, szympansa (najinteligentniejsze stworzenie na Ziemi, nie licząc człowieka) i wiele innych zwierząt.Po zwiedzeniu Zoo pojechaliśmy do Panoramy Racławickiej. To jest jedno z najcudowniejszych miejsc na całej kuli ziemskiej. Cały obraz jest bardzo realistyczny. Osoba opowiadająca co się dzieje na obrazie bardzo dobrze tłumaczyła i myślę, że dosyć dużo z tego zapamiętaliśmy.Po zwiedzeniu tego miejsca poszliśmy głodni i zmęczeni do KFC, żeby odpocząć i zjeść. W drodze powrotnej tak jak zawsze losowaliśmy cukierki. Tym razem Marysia znalazła krasnoludka i wygrała ramkę ze słoniami. Bardzo nam się podobała wycieczka. Była to wielka przygoda dla nas wszystkich. Naszymi opiekunami byli jak zwykle: pani Barbara Szewczak - Świrska i pan Andrzej Filistyński.

       Aleksandra Kowalik

       Klasa 7a

      • Międzynarodowy Dzień Kropki

      • Już od wielu lat 15 września  jest dniem wyjątkowym dla dzieci na niemal całym świecie. To właśnie wtedy w ponad 180 krajach obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki- święto kreatywności, odwagi i zabawy.Uczniowie klas 1a,1b i 2b  również włączyli  się w działania związane z tym wyjątkowym świętem. Poznali  historię małej Vashti. To od maleńkiej kropki zaczyna się najpiękniejsza przygoda-odkrywanie siebie i swoich talentów. Znaleźli się w pracowniach rozwijających twórcze myślenie i kreatywność, a kropka została motywem przewodnim wszystkich aktywności. Każdy próbował swoich sił podczas kropkowania. Kropka stała się bohaterem gier matematycznych, zabaw, opowiadań, piosenek, prac plastycznych, a nawet ćwiczeń fizycznych. Ponadto w szkole  pojawiła się minigaleria kropkowych inspiracji, a motyw kropki zagościł w naszych strojach. Życzymy wszystkim, by uwierzyli, że każdy z nas może być mistrzem w jakiejś dziedzinie. Każdy bowiem potrafi tworzyć. Czasem wystarczy zacząć od kropki…

       To był wspaniały i niezapomniany dzień!

                                                                                      Ewa Izydorczyk

       ​​​​​​​

      • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021-2022

      • W tym roku szkolnym 1 września, w związku z sytuacją pandemiczną, nie było wspólnego spotkania całej społeczności szkolnej. Uczniowie klas II - VIII rozpoczęli rok szkolny z wychowawcami w klasach. Natomiast pierwszoklasiści wraz z rodzicami udali się do sali gimnastycznej, gdzie zostali powitani przez Dyrektora Panią Urszulę Troszczak - Krzywdzińską. Dzieci zostały przypisane do klas i poznały swoje wychowawczynie. Uczniowie, wychowawcy klas piątych oraz zespół wokalny "Akord" przygotowali program artystyczny z okazji rozpoczęcia roku szkolnego.

       Joanna Filistyńska