• Strona główna

    • Aktualności

      Co nowego w szkole?
        • V Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Literacko-Plastycznego pt. „Na wyspach Bergamutach”.

        • 18.06.2026
        • W konkursie brały udział 32 szkoły z całej Polski.

          Oto nasi zwycięzcy:

          - w klasach I:
          II miejsce Milena Sobolewska ze Szkoły Podstawowej w Nowogrodźcu
          - w klasach II:
          I miejsce Maja Pach ze Szkoły Podstawowej w Nowogrodźcu
          III miejsce Milena Górak ze Szkoły Podstawowej w Nowogrodźcu
          wyróżnienie Zofia Orlak ze Szkoły Podstawowej w Nowogrodźcu

        • V Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Literacko-Plastycznego pt. „Na wyspach Bergamutach”.: Czytaj więcej
        • „Kwiatek dla Pszczółki” – wspólnie dla natury

        • 18.06.2026
        • W czerwcu2026r. uczniowie klas 1–3 wzięli udział w akcji „Kwiatek dla Pszczółki”. Celem przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi na ważną rolę pszczół i innych owadów zapylających w przyrodzie oraz upiększenie terenu wokół szkoły.

          Dzieci z dużym zaangażowaniem sadziły kwiaty na szkolnych rabatach. Podczas pracy dowiedziały się, dlaczego rośliny miododajne są tak ważne dla pszczół oraz jak każdy z nas może pomagać tym pożytecznym owadom.

        • „Kwiatek dla Pszczółki” – wspólnie dla natury: Czytaj więcej
        • Ogólnopolski sukces zespołu „Akord”

        • 18.06.2026
        • 30 maja 2026 r. zespół wokalny „Akord” wziął udział w jubileuszowym XXX Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Ekologicznej „EKOPIOSENKA 2026”,organizowanym przez Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy pod honorowym patronatem Prezydenta Legnicy.

          Udział w konkursie przebiegał dwuetapowo. W pierwszym etapie zespół przygotował nagranie konkursowe, które zostało przesłane organizatorom zgodnie z wymaganiami regulaminowymi.

        • Ogólnopolski sukces zespołu „Akord”: Czytaj więcej
        • Sukces ucznia klasy 3c w XIX Regionalnym Konkursie Przyrodniczo- Krajoznawczym

        • 10.06.2026
        • Mamy powód do radości! Uczeń klasy 3c- Mikołaj Lipiński, zdobył nagrodę w XIX Regionalnym Konkursie Przyrodniczo- Krajoznawczym, który odbył się 28 maja 2026r. w Mysłakowicach. Dzięki swojej wiedzy, ciekawości świata i zaangażowaniu znalazł się w gronie wyróżnionych uczestników.

          Nagrodą była niezwykła przygoda – wycieczka połączona z noclegiem w karkonoskim schronisku. To świetna okazja do poznawania przyrody w terenie i spędzenia czasu w wyjątkowym miejscu. Drugą część nagrody stanowiła mini szklarnia, w której zwycięzca będzie mógł zasadzić i obserwować rozwój roślin.

        • Sukces ucznia klasy 3c w XIX Regionalnym Konkursie Przyrodniczo- Krajoznawczym: Czytaj więcej
        • Relaks z alpakami

        • 10.06.2026
        • 09.06 2026r. uczniowie klasy2d i 3b uczestniczyli w warsztatach z alpakami w Zagrodzie Edukacyjnej ,,Alpaki z lasu". Celem spotkania było poznanie niecodziennych zwierząt, nauka szacunku i wrażliwości dla żywych stworzeń oraz rozwój zainteresowań przyrodniczych i ekologicznych.

          Wycieczka z alpakami to wyjątkowa forrma spędzania czasu na świeżym powietrzu. To doskonały sposób na aktywny wypoczynek i niezapomniane wspomnienia.

        • Relaks z alpakami: Czytaj więcej
        • Warsztaty ekologiczne- „Kwiat”

        • 09.06.2026
        • Warsztaty ekologiczne- zielone kompetencje dla każdego ucznia to jedno z wielu działań projektu „Stream Edukacja w Nowogrodźcu”, które realizujemy w obecnym roku szkolnym. Ośmiogodzinne zajęcia odbyły się o tematyce kwiatów. Uczennice poznały budowę i znaczenie kwiatów dla środowiska. Wykonały mega- kwiaty z krepiny, podtrzymywane elastyczną rurką- łodygą. Zajęcia cieszyły się wysoką frekwencja, a uczennice wykonane kwiaty zabrały do domów.

        • Warsztaty ekologiczne- „Kwiat”: Czytaj więcej
        • Projektowanie 3D- breloki

        • 09.06.2026
        • Projektowanie 3D w ramach realizacji zadania 2 -nauki ścisłe i przyrodnicze projektu „Stream Edukacja w Nowogrodźcu”, to bardzo ciekawe działanie. Uczniowie kl.2 rozpoczęli swą przygodę z projektowaniem w programie Tincerkad. Poznali budowę drukarki 3D Flashforge Adventurer 5m Pro i podjęli pierwsze kroki w obsłudze: zmianie koloru filamentu, odklejaniu wydruków z platformy. Wykonanie breloków z imieniem wymagało poznania narzędzi programu i precyzji w ustawieniach parametrów projektu 3D. Udało się! Breloki na fotografiach.

        • Projektowanie 3D- breloki: Czytaj więcej
        • Matematyczny sukces

        • 03.06.2026
        • Uczniowie klasy 8a Aleksander Łaniocha, Aleksander Figura oraz Konrad Pona reprezentowali naszą szkołę w etapie powiatowym Bolesławieckiego Konkursu Matematycznego dla klasa VII-VIII.

          Chłopcy z powodzeniem pokonali rywali w etapie szkolnym, gminnym i sprawdzili swoje umiejętności matematyczne rywalizując w etapie powiatowym.

        • Matematyczny sukces: Czytaj więcej
        • Występ uczennic 2d i 3b w Festynie Parafialnym

        • 02.06.2026
        • Dziewczynki z klas 2d i 3b aktywnie uczestniczyły w Festynie Parafialnym, który odbył się w naszej parafii.

          Podczas wydarzenia zaprezentowały piosenkę pt. ,,Mamo, Tato dziś Wam dziękuję'', dostarczajac zgromadzonym wielu pozytywnych emocji i radości ⚘️

          Marta Chochła

        • Występ uczennic 2d i 3b w Festynie Parafialnym: Czytaj więcej
        • Szkolny Konkurs na Najpiękniejszy Dzienniczek Lektur

        • 02.06.2026
        • Jak co roku, uczniowie od września do maja tego roku szkolnego czytali lektury i książki wypożyczane w bibliotece szkolnej. Klasy II i III brały udział w Szkolnym Konkursie na Najpiękniejszy Dzienniczek Lektur. Uczniowie zapisywali i ilustrowali w dzienniczkach poznane książki. W maju wychowawcy poszczególnych oddziałów wybrali dzienniczki, które mogły rywalizować o ten najpiękniejszy.

        • Szkolny Konkurs na Najpiękniejszy Dzienniczek Lektur: Czytaj więcej
        • Kolejkowo-Modelarnia - wycieczka klas 3a i 3c

        • 27.05.2026
        • Klasy 3a i 3c wybrały się na pełną atrakcji wycieczkę do Jeleniej Góry, gdzie odwiedziły niezwykłe miejsce – Kolejkowo - Modelarnię. Uczniowie mogli podziwiać ogromne modele miast i budynków wykonane w pomniejszeniu. Z zaciekawieniem obserwowali ruchome pociągi, samochody i miniaturowe scenki z życia codziennego.

        • Kolejkowo-Modelarnia - wycieczka klas 3a i 3c: Czytaj więcej
        • Matematyka w sporcie

        • 27.05.2026
        • Uczniowie klasy 2d na lekcji wychowania fizycznego zrealizowali kolejny moduł projektu pod tytułem „ Natalka i Antek w świecie matematyki – Matematyka w sporcie”.

          Celem projektu było zastosowanie matematykę\i w praktyce i odnalezieniu jej w sporcie. Uczniowie po realizacji tego bloku potrafili:

          - dokonać pomiarów i zapisać wyniki,

        • Matematyka w sporcie: Czytaj więcej
        • Dzień Mamy i Taty

        • 27.05.2026
        • Dziś uczniowie klasy 2d z ogromnym zaangażowaniem i radością zaprezentowali wyjątkowy występ dla swoich Kochanych Rodziców. Były piosenki, wierszyki i mnóstwo wzruszeń.

          Dziękujemy wszystkim Mamom i Tatom za obecność, uśmiech oraz codzienną miłość i wsparcie.

          Marta Chochła

        • Dzień Mamy i Taty: Czytaj więcej
        • 🪘🪘Warsztaty bębniarskie to coś, co lubimy!😃🪘

        • 19.05.2026
        • Na początku maja w młodszych klasach naszej szkoły mieliśmy okazję spotkać sie z niezwykłymi gośćmi - najlepszym afrykańskim nauczycielem, Gaspardem Conde oraz przyjacielem wszystkich dzieci - słoniem Burtem. Niezwykłe warsztaty muzyczne z afrorytmiki dostarczyły dzieciom mnóstwo radości, energii i nowych doświadczeń. Uczniowie mieli okazję poznać kulturę afrykańską poprzez muzykę, rytm i taniec.

        • 🪘🪘Warsztaty bębniarskie to coś, co lubimy!😃🪘: Czytaj więcej
        • Zapisy do ŚWIETLICY na rok szkolny 2026/2027

        • 13.05.2026
        • Rodzice, którzy chcą zapisać swoje dziecko do świetlicy na przyszły rok szkolny, proszeni są o składanie w sekretariacie szkoły wypełnionych kart zgłoszeniowych od 14 do 29 maja 2026 r. (karty dostępne są w przedsionku szkoły oraz w sekretariacie).

        • Zapisy do ŚWIETLICY na rok szkolny 2026/2027: Czytaj więcej
        • Gminny Konkurs Recytatorski klas I-III "W świecie poezji".

        • 28.04.2026
        • Konkurs recytatorski „W świecie poezji” dla klas I–III już za nami! Młodzi artyści zaprezentowali swoje ulubione wiersze z ogromnym zaangażowaniem i odwagą. Nie zabrakło pięknych interpretacji oraz gorących braw od publiczności. Każdy uczestnik zasłużył na wielkie uznanie za trud włożony w przygotowanie oraz występ przed widownią. Wśród 27 uczestników uczennica naszej szkoły- Kalina Szwed została wyróżniona.

        • Gminny Konkurs Recytatorski klas I-III "W świecie poezji".: Czytaj więcej
        • Witaj wiosno!

        • 23.03.2026
        • Pierwszy dzień wiosny w klasach 1–3 minął w świetnym nastroju i z dużą dawką pozytywnej energii! 🌷

          Uczniowie poszukiwali zwiastunów wiosny za oknem oraz zaangażowali się w budowanie domków dla owadów. Powstały małe, przyjazne schronienia, które już wkrótce posłużą pszczołom i innym pożytecznym zapylaczom.

        • Witaj wiosno!: Czytaj więcej
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia