• XIX Powiatowy Turniej Ortograficzny

• XIX  POWIATOWY  TURNIEJ ORTOGRAFICZNY

Mój Dolny Śląsk - poznajemy jego tajemnice

,,Najpiękniejsze miejsca powiatu bolesławieckiego”.

14 grudnia  2021  r. w   naszej   szkole   odbył się  XIX Powiatowy Turniej Ortograficzny  kl. II - III szkoły podstawowej – etap szkolny.  Wzięło w nim udział 16 uczniów.

Cele konkursu:

-poszerzenie wiedzy o treści spoza podstawy programowej,

-podniesienie kompetencji ortograficznych uczniów,

-rozwijanie zainteresowań polonistycznych, wspieranie uzdolnień uczniów,

-wzbudzanie tendencji do stałego zwiększania zasobu wiedzy, do poznawania świata,

-dokładność, samodzielność, systematyczność i wytrwałość w wykonywaniu pracy,

-wzbudzanie pozytywnych ambicji,

-integrowanie środowiska szkolnego,

-doskonalenie umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w praktyce,

-umiejętność rywalizacji i skutecznego prezentowania swojej wiedzy.

Na szczeblu szkolnym najlepsze miejsca  zajęli

1 miejsce- Marcel  Herliczka  kl. III b

2 miejsce – Wojciech Stypczyc kl. III c

3 miejsce- Oskar Pocica kl. III c

Do etapu powiatowego zakwalifikowali się:

1.Marcel  Herliczka  kl. III b

2.Wojciech Stypczyc kl. III c

3.Oskar Pocica kl. III c

Wielkie brawa dla zwycięzców!

Opracowała Lidia Dul

• " Paczka od św. Mikołaja"

• Akcja Szkolnego Koła Polskiego Czerwonego Krzyża „Paczka od św. Mikołaja”

Jak każdego roku Szkolne Koło PCK wraz z nauczycielem opiekunem, p. Joanną Świder, zorganizowało w grudniu akcję „Paczka od św. Mikołaja”. Zbieraliśmy produkty spożywcze, które najczęściej są wykorzystywane w naszych domach oraz środki czystości. Staraliśmy się, aby paczki były na tyle duże, aby naszym obdarowanym wystarczyły na dłużej. Udało się spakować siedem dużych paczek, które już przed świętami trafiły do rodzin z Nowogrodźca.

Dziękujemy wszystkim uczniom i ich wychowawcom, a także paniom z administracji, którzy włączyli się i przynieśli dary.

Opiekun SK PCK Joanna Świder

• Maciej Engel w przedświątecznym występie w CKiS MUZA

• W czwartek, 16 grudnia 2021 r., w  Centrum Kultury i Sztuki „MUZA”, uczeń klasy III B Maciej Engel  wystąpił w przedświątecznym spotkaniu Nowogrodzieckiej Kolędy. Maciek zaprezentował kolędy i pastorałki: Przybieżeli do Betlejem, Gdy śliczna Panna, Biała pastorałka w różnych aranżacjach. Po prezentacji burmistrz Nowogrodźca pan Robert Relich  złożył życzenia świąteczne mieszkańcom miasta i gminy Nowogrodziec. Do życzeń dołączył  również Ksiądz Proboszcz i Przewodniczący Rady Miejskiej. Podczas dzielenia się opłatkiem i składania życzeń nasz artysta wykonał pastorałkę „Znak pokoju”. Wydarzeniem tegorocznej imprezy był  koncert kolęd góralskich w wykonaniu Kapeli Janicki z Czarnego Boru.

Dziękujemy Maćkowi za  piękny występ i reprezentowanie naszej szkoły.

Opiekun: Renata Dziuba

• Zespół "Akord" zdobywcą I miejsca

• 15 grudnia 2021r. zespół AKORD  brał udział w I Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Bolesławcu.  Podczas prezentacji można było usłyszeć solistów, zespoły wokalne i chóry. AKORD swoimi umiejętnościami wokalnymi w kolędzie „Gdy się Chrystus rodzi” wywalczył jednogłośnie I miejsce. Uczniowie w nagrodę otrzymali dyplom i voucher, który będą mogli zrealizować w księgarni empik.

Organizatorem konkursu było Powiatowe Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu, Starostwo bolesławieckie, które reprezentowała pani Katarzyna Zięba- naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu. Honorowym patronem przedsięwzięcia był starosta bolesławiecki pan Tomasz Gabrysiak.

Gratulujemy zespołowi AKORD i życzymy dalszych sukcesów !

Opiekun: Renata Dziuba